Kod-A Bilişim ve Microsoft Gold Partner Sertifikası

 

Kod-A Bilişim, Microsoft'un İş Ortaklarına verdiği en üst statü olan "Microsoft Gold Partner" ünvanına sahiptir.

Microsoft Gold Partner Nedir?

Microsoft Gold Partner (Gold İş Ortağı) olmaya hak kazanmış firmalar, Microsoft ile yakın iş ilişkilerine sahiptir. Gold İş Ortaklığı derecesi Microsoft’un iş ortaklarına verdiği en yüksek statüdür.

Microsoft ile Gold İş Ortakları arasında her iki şirketin de gelişimini amaç edinmiş olan bir anlaşma mevcuttur.

Microsoft Gold İş Ortağı olan firmalar, Microsoft araçlarını/hizmetlerini indirimli ya da ücretsiz olarak kullanma avantajına sahiptirler. Bu firmalar, yazılım devinden sürekli çevrimiçi teknik destek, haber, güncellemeler ve faydalı bilgiler alırlar. Ayrıca Microsoft ürünleri için 100 adete kadar lisans sahibi olabilirler.

Gold İş Ortağı şirketler Microsoft ürünlerini müşterilerine sunma iznine de sahiptirler.

Bir şirketin Gold ya da Silver İş Ortağı olması şirketin yetkinliklerine ve deneyimlerine bağlıdır. Silver ya da Gold, tüm ortaklar büyüme ve ilerleme yolunda Microsoft’un olanaklarını kullanabilirler.

Microsoft ortaklarına verilen en yüksek seviyedeki Microsoft Gold Certified ortaklığına ulaşmak için bir şirket ilk önce Microsoft İş Ortağı Ağı topluluğuna üye olmalı, üyeliğe hak kazanmalı, uygun hale gelmeli ve Microsoft tarafından belirlenen gereksinimleri karşılamalıdır.