• Kod-A Bilişim


  Doküman Arşiv Yönetim Sektörü Lideri

  Kod-A küresel pazara yönelik döküman tabanlı teknolojiler geliştirme ve çözümler sunma misyonuyla kuruldu. Geliştirme: İTÜ Teknokent'te yerleşik Ar-Ge Bölümü ile Kod-A aşağıdaki alanlarda teknoloji ve yazılım tabanlı ürünler geliştirmektedir.

  Hizmetler: Dijital Arşiv Kent konseptini Türkiye'de ilk gündeme getiren ve hayata geçiren Kod-A hem kendi tesislerinde, hem de müşteri yerlerinde çeşitli belge ve bilgi hizmetleri sunmaktadır.
 • Arşiv Dijitalleştirme


  Dijitalleştirme, kâğıt haldeki dokümanların dijital hale getirilerek yazılımımızdan veya entegre olduğumuz arşiv sisteminiz üzerinden bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Kod-A bugüne kadar milyarlarca fazla belge ve dokümanı dijital ortama aktarmıştır.

 • Fiziksel Arşiv


  Kod-A arşiv saklama ve kayıt yönetimi hizmetleri için global kayıt yönetimi standartlarını sağlayan dijital arşiv kentler kurmuştur.
  Şu anda Türkiye’nin en seçkin firmalarına ait milyonlarca arşiv kutusu ve milyarlarca sayfa evrağı ISO 9001 ve ISO 27001 sertifikalarına sahip Arşiv Kentimizde muhafaza edilmektedir. • GreenDocs


  Türkiye’de “Doküman Arşiv Yönetim Yazılımı” sektörünün lideri * Kod-A Bilişim, profesyonel ve yüksek sınıf bir web tabanlı döküman arşivleme yazılımı olan GreenDocs'u geliştirmiştir. GreenDocs ile kağıt evraklarınız başta olmak üzere tüm formatlardaki dökümanlarınızı web tabanlı bir şekilde arşivleyebilirsiniz. Belgelerinizi değişik klasörlerde saklayabileceğiniz gibi farklı döküman tipleri, grupları için farklı indeksleme formları tasarımlayabilirsiniz.

  * 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 Bilişim500 araştırma verilerine göreHİZMETLERİMİZ


Arşiv Dijitalleştirme

Evraklarınızın dijital hale getirilip sayısallaştırılması ve anlık olarak yazılımımızdan görebilmenize imkan sağlayan hizmetimizdir.

İncele

Fiziksel Arşivleme

Evraklarının fiziksel arşive hazırlanması, barkodlanması, kutulanması ve en üst düzey teknoloji ile donatılmış Arşiv Kentimizde depolanması hizmetimizdir.

İncele

BPO ve Danışmanlık

Alanında uzman ve deneyimli personellerimizin gerekli durumlarınızda çalışma amaçlı tarafınıza kiralanması hizmetimizdir.

İncele

ÜRÜNLERİMİZ


Görüntü İşleme Sistemi

GreenDocs Capture gelişmiş bir tarama ve görüntü işleme yazılımıdır. GreenDocs Capture ile grup ("batch") tarama yapmak da mümkündür.

İncele

Arşiv Yönetim Sistemi

GreenDocs AYS ile kağıt evraklarınız başta olmak üzere tüm formatlardaki dokümanlarınızı web tabanlı bir şekilde arşivleyebilirsiniz.

İncele

Doküman Yönetim Sistemi

GreenDocs DYS sayesinde çalışanlarınız, bilgisayarlarından ister kağıt ister elektronik, ister belge aradıkları dokümanları kolaylıkla bulabilirler.

İncele

Dijital Arşiv (Arşiv Sayısallaştırma)

Dijital Arşiv Nedir?

Teknolojik gelişmeler birçok alanda olduğu gibi arşivcilik alanında da hayatı çok kolaylaştıran çözümler sunmaktadır. Yüz yıllar içinde fazla bir değişim göstermemiş arşivcilik uygulamaları, dijital arşiv ile beraber yepyeni bir boyut kazanmıştır.

Oku

Arşiv Türleri

Arşivler hangi kurum tarafından oluşturulduğuna, hangi arşiv malzemeleriyle oluşturulduklarına ya da ne şekilde, hangi ortamda oluşturulduklarına göre farklı şekilde sınıflandırılabilirler.

Oku

Arşivcilik Tarihi

Arşivcilik tarihi MÖ 2000’li yıllara kadar uzanır. Arşivlerin ortaya çıkışı hususunda ilk belgeleri ticari belgeler teşkil etmektedir. Eski Mısır ve Roma döneminde birçok devlet, tapınak ve aile arşivlerine sahipti.

Oku

ADRES


İTÜ Ayazağa Kampüsü Teknokent ARI-1 Binası No:10, 34469
Sarıyer/İstanbul

İLETİŞİM BİLGİLERİ


 • info@kod-a.com
 • +90 (212) 276 52 97
 • +90 (212) 285 13 70
 • 09.00 - 18.00