Kod-A'nın İzmir ve Erzincan’da Dijital Arşiv Kent’leri ile İstanbul ve Ankara'da servis büro hizmetlerine uygun şekilde tasarımlanmış servis büro ofisleri bulunmaktadır.

Metro Ethernet ve VPN bağlantılı güçlü ve güvenli İnternet bağlantısı, servis büro hizmeti için uygun fiziki koşulları, Kod-A teknik ekibine yakınlığı, hazır profesyonel ekibi yerimizde servis büro hizmetinin önemli avantajları olup ilave kalite ve maliyet avantajları sunmaktadır.

Bu projelerde evrakların Kod-A ofislerine getirtilmesi ve işlem sonrası evrakların geri gönderilmesi işlemlerinin profesyonelce yapılması kritiktir. Bazı Dijital Arşiv Kent projelerinde fiziksel arşivleme/kayıt yönetimi hizmeti de verildiğinde yerinde servis büro hizmetine tabi tutulan evraklar kuruma iade edilmeyip doğrudan fiziksel arşiv birimine aktarılır.

Yerinde servis büro hizmeti projelerinde bazen evrak ayrıştırma ve tarama işlemleri kurum nezdinde yapılırken veri girişi işlemleri Kod-A servis bürosunda yapılmaktadır. Bu durumda müşteri Kod-A'nın servis büro ofislerinden farklı şehir veya ülkede de bulunabilir. Bu durumda yüksek güvenlikli data hatları üzerinden P2P ya da VPN bağlantıları ile taranan sayfaların imajları güvenli ve şifreli bir şekilde veri girişine tabi tutulur.

Görüntü ve data taşıma işlemlerinin gerektiği durumlarda transfer işlemi şifreli bir şekilde çevrim içi veya çevrim dışı (disk ve DVD'lerle) gerçekleştirilebilir.