Kod-A'nın verdiği servis büro hizmetlerinin önemli bir kısmı yerinde hizmettir. Evraklarının çeşitli nedenlerle bünyelerinin dışına çıkmasını tercih etmeyen müşterilerimiz için bu çözüm idealdir.

Bu hizmette Kod-A uzman personelini ekipmanı, yazılımları ile birlikte kurumun/şirketin kendisine tahsis etmiş olduğu ofise kurar. Bu durumda tahsis edilecek alanın fiziki şartlarının servis büro hizmeti için uygunluğu konusunda müşterisine danışmanlık hizmeti sunar. Ayrılan mekanın kapasitesinin projenin miktar, sure gibi parametreleriyle uyumluluğu konusunda kurum ile Kod-A işbirliği yapar.

Yerinde servis büro hizmeti projelerinde bazen evrak ayrıştırma, tarama işlemleri kurum nezdinde yapılırken veri girişi işlemleri Kod-A servis bürosunda yapılabilir. Hatta kurum Kod-A'nın servis büro ofislerinden farklı şehir veya ülkede de bulunabilir. Bu durumda yüksek güvenlikli data hatları üzerinden P2P ya da VPN bağlantıları ile taranan sayfaların imajları veri girişi yapılacak Kod-A ofisine, girilen veriler de kuruma bu hatlar üzerinden güvenli ve şifreli bir şekilde iletilir.

Bazı projelerde görüntü taşıma işlemleri CD/DVD'lerle de gerçekleştirilebilir.